fbpx

ARTYŚCI RĘKODZIEŁA

ARTISZOK

Artiszok to nowo powstała pracownia znajdująca się w budynku starej rodzinnej piekarni przy ul. Wąskiej w Lesznie. Zachowano dawny klimat tego miejsca, łącznie z zabytkowym piecem, w którym niegdyś dziadek Wiktor wypiekał tradycyjny chleb – dziś my tu ‘wypiekamy’ ceramikę. Organizujemy różnego rodzaju warsztaty dla małych i dużych twórców, również w formie spotkań z okazji urodzin. Zapraszamy!

PRACOWNIA Z WYOBRAŹNIĄ

Pracownia z Wyobraźnią to miejsce inspiruje do twórczego, świadomego i bardziej eko życia. Organizujemy warsztaty dla kobiet, dzieci, rodzin i pokazujemy, jak daleko może zaprowadzić nas własna wyobraźnia.

W ofercie warsztatów dla Kobiet mamy m.in: odnawianie mebli, intuicyjne malowanie, kursy szycia, decoupage, okolicznościowe spotkania w kobiecym gronie, letnie weekendowe regeneracje poza miastem.

Dzieci i młodzież zapraszamy do pracy z drewnem, młotkiem, pędzlem, tkaniną…i swoją wyobraźnią. Z myślą o nich powstał projekt Akademii PATRZĘ DALeko – cykl spotkań twórczo- rozwojowych, które mają na celu wydobyć na światło dzienne mocne strony dziecka, jego twórczy potencjał i zachęcić do świadomego życia w poszanowaniu Natury.

Zapraszamy również zorganizowane grupy – skroimy warsztat na miarę potrzeb.

MIEJSCA TWÓRCZE

 

Miejsca Twórcze to działalność, jaką prowadzi Joanna Króliczak w Pięknym Domu w Puszczy Rzepińskiej (https://www.facebook.com/kosobudki/) (). Organizuje tam szereg warsztatów zapraszając do współpracy ludzi z różnych profesji.  Jej „Lasy w szkle” powstają jako mikro światy, którymi można dzielić się z innymi i wspólnie je tworzyć na warsztatach.

MARTA GINTER

 

Urodzona w Lesznie. Studiowała Edukację Artystyczną oraz Sztuki wizualne na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Od kilku lat pracuję w Miejskim Biurze Wystaw Artystycznych w Lesznie. Zajmuje się przede wszystkim projektowaniem graficznym oraz prowadzi warsztaty plastyczne. Makramą zajmuje się od roku i wyplata w każdej wolnej chwili.

TADEUSZ KLUCZYŃSKI

 

Tadeusz Kluczyński to artysta mistrz zajmujący się sztukaterią, pozłotnictwem, malarstwem sztalugowym i ścienne, tworzeniem mozaik, konserwacją dzieł sztuki, kreowaniem i projektowaniem wystrojów wnętrz i fasad.