fbpx

MUZYCY

HUBERT SZCZĘSNY

Pasja oraz wielka miłość do muzyki skłoniła go do założenia swojego pierwszego zespołu Nie strzelać do pianisty (2011), z którym odnosił wiele sukcesów na różnych festiwalach muzycznych w Polsce jak i za granicą. Charakterystyczny głos o niespotykanej barwie oraz charyzma sceniczna Huberta w powiązaniu z bardzo dobrze rozumiejącą się sekcją rytmiczną zespołu przekłada się na piękne kompozycje, które można określić terminem z gatunku muzyki World Music.

Repertuar to w większości autorskie kompozycje podparte coverami w ich własnych niepowtarzalnych aranżacjach.

Podczas 6 lat aktywności artysta zagrał solowo oraz z zespołem ok. 800 koncertów w Polsce jak i za granicą (kluby, plenery), gdzie m.in supportował takie gwiazdy polskiej sceny jak Bajm, LemOn, Feel, Anię Dąbrowską czy Andrzeja Krzywego z zespołem De Mono. Występował na dużych scenach największych festiwali w Polsce takich jak: Suwałki Blues Festiwal, Gdynia Blues Festiwal, Rawa Blues w Katowicach, Jimiway Festiwal czy Olsztyńskie Noce Bluesowe.

Artysta ma za sobą dwie europejskie trasy koncertowe (Niemcy, Holandia, Francja, Włochy, Czechy) oraz wyjazd za ocean, gdzie reprezentował Polskę na festiwalu International Blues Challenge w Memphis, Tennessee USA.

WAKACYJNY SQUAD

Jesteśmy przyjaciółmi i znamy się od niemalże początku swoich karier muzycznych. Mimo, że zasilaliśmy swoimi talentami różne zespoły to i tak spotykaliśmy się prywatnie, aby wspólnie pograć. Zdecydowaliśmy, że podzielimy się swoją pasją na chodnikach leszczyńskich i nie tylko. Dotychczas daliśmy się bardzo dobrze poznać w Międzyzdrojach. W skład Wakacyjnego wchodzą dwa rodzeństwa: Arkadiusz (wokal, grzanka) i Jędrzej Kaczmarek (saksofon, gitara, wokal) oraz Dariusz (git. basowa) i Zbigniew Woźniak (perkusja). Niewątpliwie warto przedstawić Roberta Misiaka (git. solowa), który jest naszym rodzynkiem. Swoim ruchem scenicznym porusza całe tłumy, o czym trzeba przekonać się na własnej skórze.

PAULINA KAMIŃSKA

Muzyka była zawsze obecna w moim świecie, lecz przez długi czas nie dawałam upustu moim artystycznym zapędom. Przyszedł jednak na to odpowiedni czas i zrozumiałam, że wydobywanie z siebie dźwięków i wyrażanie swoich emocji poprzez muzykę sprawia mi wyjątkową radość. Śpiew i gra na ukulele pomagają mi regulować własny nastrój i odrywać się od codziennej, pełnej przeróżnych bodźców gonitwy. A poza muzyką – pracuję w branży HR, uwielbiam podróżować, być blisko natury i zatracać się we własnych myślach 😉

YELLOW SNOW

Zespół stale wykraczający jak i łamiący wszelkie gatunkowe ramy muzyczne, a którego najogólniej można określić zespołem rockowym, co samo w sobie może być potraktowane przez słuchacza jedynie jako swego rodzaju drogowskaz. Obecny skład ukształtował się w 2016 roku, a wszystko za sprawą lidera grupy Kuby Kleinschmidta nakreślającego wizję i całokształt Yellow Snow.

W sumie pięciu, czyli Quintet. Trzech jest chudszych, dwóch grubszych. Dwóch chudszych i dwóch grubszych mają długie włosy, a jeden nie ma. No i tyle opisu.

Hmm. Dłuższy opis. Jeden z nas jest najwyższy. Inny zaś najniższy, a reszta gdzieś po środku. Wszyscy chodzą w butach. Ktoś kiedyś powiedział, że ten co zamieszał tym, nie ma równo pod kopułą. I to jest jeden z tych w długich włosach i przy kości przy okazji. Żaden nie jest Tomkiem, ani Remkiem, choć byli i tacy.

Członkowie zespołu:

Kuba Kleinschmidt 
Piotr Kleinschmidt 
Jędrzej Dobaczewski 
Andrzej Wasielewski 
Maciej Trawka

THE BULLSEYES

The Bullseyes to potężny rockowy duet doprawiony sporą dozą chwytliwości. Zespół zadebiutował w 2017 roku trzema singlami. „Neurotycznym” Love’s Blow, nostalgicznym „Regular Sky” i nachalnym „Butterfly”. Trudno uwierzyć, że za brzmieniem tej energicznej mikstury stoi tylko dwóch muzyków. Wokalista/perkusista Mateusz Jarząbek i gitarzysta/wokalista Darek Łukasik poświecili wiele lat na finalne dopieszczenie swojej twórczości. Znaleźli sposób na to, by dwie osoby mogły tworzyć tak bogate rockowe dźwięki. Ich przemyślane na pozór surowe brzmienie zostało wielokrotnie wyróżnione na łamach zagranicznych blogów i serwisów muzycznych. Z każdym kolejnym utworem The Bullseyes pokazuje jak gorącokrwisty potrafi być nowoczesny alt-rock.

Członkowie zespołu: 

Mateusz Jarząbek (vocal, drums) i Darek Łukasik (guitar, vocal)

PRINTEMPO

Zespół Zadebiutował w 2009 roku. Muzyka którą tworzy, to mieszanka downtempo, trip-hop, nu-jazz i dub. Sporo w niej organicznych sampli, reverb’ów i elektronicznych brzmień. Pierwszy album „Printempo” został wydany we współpracy z 77cuts (Estrada Nagrania). Od samego początku materiał wzbudził spore zainteresowanie i przyciągnął wielu słuchaczy.

W 2014 roku wytwórnia Export Label wydała drugi album muzyka, zatytułowany „Fluctuation”. Muzyka zawarta na płycie nabrała jeszcze bardziej wyjątkowego klimatu i smaku. Wydanie połączono ze wznowieniem pierwszego krążka na CD. W 2015 roku pojawił się album „Fluctuation Remixes”. Na wydawnictwie pojawiły się remixy takich artystów jak Good Paul, Nik Laker, Cuefx czy Crookram.

W 2018 roku label WeGrowWax wydał trzeci krążek artysty, pt. „Dismantled Vision”.

Członkowie zespołu:

Grzegorz Jurga i Jarek Maćkowiak

FILIP WIECZOREK

Amator gitary, pianina i śpiewu, ale z ogromną dawką pasji. Muzyka towarzyszy mi od małego, gdy na rodzinne wyjazdy rodzice brali masę kaset, które słuchaliśmy i śpiewaliśmy wspólnie w trasie. Po wielu latach przerodziło się to w pasję do gry i śpiewu. Początkowo w domowym zaciszu, wszystko zmieniło się w tym roku- zmotywowany przez bliskie osoby spróbowałem wyjść z muzyką na zewnątrz- i od tamtego momentu chcę dzielić się swoimi dźwiękami i emocjami.

Projekt MANIA jest to artystyczny kaprys, coś co pozwala oderwać się od rzeczywistości, a z drugiej strony w niej przetrwać. Tak wypowiada się inicjatorka projektu, autorka tekstów i muzyki Anna Dobrzycka, która zaprosiła do współpracy fenomenalnego gitarzystę Macieja Knopa.

64 floow

Jesteśmy ekipą 64 FLOOW z Leszna, zrzeszającą najlepszych lokalnych raperów. Od ok 2 lat prężnie działamy na polskiej scenie Hip Hopowej. Mamy za sobą wiele koncertów przed raperami tj. Paluch, Szpaku, Tymek, Słoń, Quebonafide, Białas, Bedoes itd. Poza tym sami organizujemy cykl koncertów pn. Rap Deal. Duże doświadczenie sceniczne oraz bardzo dobry odbiór słuchaczy gwarantuje dobry koncert.

Dodatkowo w trakcie koncertu Hip Hopowa ekipa Funky Boogie pod przewodnictwem Snema zaprezentuje jak wygląda breaking.

HOT LIPS

Hot Lips to zespół, od którego bije wiecznie żywa energia lat 50. i 60. To trzy niepowtarzalne głosy wokalistek, w towarzystwie instrumentalistów, namiętnie rozkochanych w muzyce lat minionych. Niebanalny wyraz, poczucie humoru, świeżość i nieokiełznany żywioł określają to, czego publiczność może się spodziewać po występie zespołu.  

Członkowie zespołu:

Monika Nowicka (vocal)
Agata Śliwińska (vocal)
Lidia Leitgeber (vocal)
Andrzej Kownacki  (drums)
Jan Brzesiński || Flavio Gullota (double bass)
Janusz Siemienas (guitar)
Maciej Słoniewski (sax)

ARKADIUSZ KACZMAREK

Z muzyką mam do czynienia od dziecka. W pewnym momencie naprawde pokochałem grać, śpiewać. Z trąbką w rękach zwiedziłem Anglię, Niemcy, Czechy, Węgry, Holandię. Udzielałem w szkole przy każdej, możliwej okazji. Orkiestra Dęta Miasta Leszna jest mi bliska od 18 lat. W między czasie mialem przyjemność uczestniczyć na wielu imprezach okolicznościowych. Konferansjer, wodzirej i animator.

STREETNOTE

Arkadiusz Kaczmarek:
Z muzyką mam do czynienia od dziecka. W pewnym momencie naprawde pokochałem grać, śpiewać. Z trąbką w rękach zwiedziłem Anglię, Niemcy, Czechy, Węgry, Holandię. Udzielałem w szkole przy każdej, możliwej okazji. Orkiestra Dęta Miasta Leszna jest mi bliska od 18 lat. W między czasie mialem przyjemność uczestniczyć na wielu imprezach okolicznościowych. Konferansjer, wodzirej i animator.8

Olek Bortel:
Na co dzień fotografuje ale muzyka od zawsze zajmowała ważne miejsce  w moim życiu.
„widzę duże podobieństwo miedzy aparatem a gitarą, każde z tych mediów pozwala mi w jakiś sposób wyrazić siebie i to co chcę przekazac.  Każde z nich mnie inspiruje”
Fotografia i muzyka idą ze sobą w parze współnie kreując rzeczywistość.

Kamila Fabianowska:
Zakochana w Hiszpanii, studentka Filologii Hiszpańskiej w Lesznie. Muzyka jest w moim życiu od zawsze, dzięki niej wyrażam siebie i uczę się jak byc soba w tym pięknym swiecie.

Filip Wieczorek:
Amator gitary, pianina i śpiewu, ale z ogromną dawką pasji. Muzyka towarzyszy mi od małego, gdy na rodzinne wyjazdy rodzice brali masę kaset, które słuchaliśmy i śpiewaliśmy wspólnie w trasie. Po wielu latach przerodziło się to w pasję do gry i śpiewu. Początkowo w domowym zaciszu, wszystko zmieniło się w tym roku- zmotywowany przez bliskie osoby spróbowałem wyjść z muzyką na zewnątrz- i od tamtego momentu chcę dzielić się swoimi dźwiękami i emocjami.