fbpx

PIĄTEK - 06/09/2019

17:00 I „Bramy-Ramy czyli zabawa w op-art na Tylnej” I Wojciech Ejsmondt I ul. Tylna

„Bramy-Ramy czyli zabawa w op-art na Tylnej”- stwórz swój obraz na ul. Tylnej. Obraz niebagatelnych rozmiarów, którego ramy tworzyć będą bramy na ul. Tylnej. Wszystko przy pomocy artysty- Ejsmondta, autora najbardziej charakterystycznych murali w Lesznie (Smoczyk, Maciejewski). Wspólnie odmień ul. Tylną. Niech zagości tam duch op-artu! Nie musisz być drugim Victorem Vasarelym- ważniejsze od ukończonych szkół plastycznych będzie Twoja dobra energia, pamiętaj:

Ilość miejsc ograniczona: 20 osób

Obowiązują zapisy (poprzez wiadomość prywatną lub telefon dotępny na fanpagu @lufafestiwal)

17:00 I Koncert I 64-Floow I Deptak (róg ulicy Słowiańskiej i Grodzkiej)

W trakcie piątkowego koncertu 64-Floow pojawi się w składzie: Szymansky, Szkot, Huki, Rybi, JA i dj Hanzu. Dodatkowo w trakcie koncertu Hip Hopowa ekipa Funky Boogie pod przewodnictwem Snema zaprezentuje jak wygląda breaking.

17:00 I Spektakl – Cyfrowy kapturek i nowa historia I Teatr Familijny TANDEM I Podwórko przy ul. Wąskiej 2

Znana i lubiana przez wszystkie dzieci historia w niecodziennym wydaniu. Bajkę opowie widzom Bajarz – człowiek o dziecięcej wyobraźni, która nie ma granic, zahamowań, ani strachu. Przeniesie dzieci w zaczarowany świat baśni, której jeszcze nie znają… a może znają? To się okaże!

“Cyfrowy Kapturek – historia, której jeszcze nie znacie” to opowieść bazująca na popularnej powieści Charles’a Perraulta “Czerwony Kapturek”. W niebanalnej odsłonie przygody dziewczynki nabiorą innego toku, niż spodziewają się tego odbiorcy. W przedstawieniu wykorzystane zostaną nowe technologie oraz zagrożenia z nimi związane.

Interaktywny spektakl przedstawi dzieciom alternatywy gier komputerowych, urządzenia GPS, a nawet smartphona! Nie zabraknie śpiewu, tańca i żartów z najwyższej półki.

18:00 I Czytanie dzieciom i muzyczne malowanie I Jagoda Data-Roszak I Podwórko przy ul. Wąskiej 2

Czytanie dzieciom

Będziemy czytać piękne historie i wiersze, stworzone dla dzieci przez leszczyńskich poetów. Damy dzieciom szansę na odbiór sztuki oraz na własną interpretację i twórczy wyraz artystyczny. Nie zabraknie kolorowej kredy oraz zabaw, które pomogą lepiej zrozumieć to co wspólnie przeczytamy. Zajęcia będą bazować na umiejętności słuchania i odtwarzania, pomogą w pracy nad zrozumieniem świata oraz siebie samych. Zabawy w grupie dadzą poczucie wspólnego tworzenia oraz budowania więzi społecznych.

Muzyczne malowanie

Skupmy się na muzyce i malarstwie. Malowanie podczas słuchania najrozmaitszych utworów muzycznych pobudza wyobraźnię i daje możliwość na swobodną ekspresję artystyczną. Podczas tego warsztatu dowiemy się jak dzieci widzą muzykę: czy każdy dźwięk ma inny kolor i kształt? Razem stworzymy muzyczny obraz, który pomoże nam zgłębić dziecięcą wyobraźnię, a być może uruchomi też naszą wewnętrzną kreatywność. Dzieciaki przyprowadźcie swoich rodziców – rodzice zabierzcie swoje dzieci i spotkamy się na Wąskiej.

Do zobaczenia – LUFA!

18:30 I Koncert I Yellow Snow I Deptak (róg ulicy Słowiańskiej i Grodzkiej)

Koncerty Yellow Snow, to rozmazana w niebanalnej psychodelii podróż po gatunkach takich jak rock, progresywny rock, southern rock, blues, funk, country, folk, jazz, a całość ujęta w nieco ironicznej i groteskowej formie w podejściu do tematu szufladkowania w muzyce.

20:00 – 22:00 I Potańcówka na Deptaku I Hot Lips I Deptak (róg ulicy Słowiańskiej i Grodzkiej)

To będzie wydarzenie, jakiego jeszcze w Lesznie nie było!

Kto z Was miał okazję tańczyć na jednej z głównych ulic centrum miasta? No chyba nikt… a już na pewno nie w tak dużej grupie. Było co prawda kiedyś w tym miejscu Kino ze smakiem argentyńskim i kilka par mogło nauczyć się kroków tanga. Tutaj jednak zapraszamy na prawdziwą potańcówkę! Jedno jest pewne! Będzie tu trzeba wyzbyć się wstydu, przełamać swoje lęki i ruszyć w tan przy dźwiękach boogie, swingu i rock and rolla granych i śpiewanych przez wspaniały zespół HOT LIPS. Do tego zapewnimy wsparcie profesjonalnej pary tanecznej. Kto wie? Może uda nam się ustanowić jakiś taneczny rekord…