fbpx


O FESTIWALU

Leszczyński Uliczny Festiwal Artystyczny LUFA to idea stworzona przez ludzi z pasją do sztuki. W dniach 4-7 września miastem rządzić będą artyści: muzycy, malarze, artyści graffiti, aktorzy teatrów ulicznych, animatorzy, artyści rękodzieła, poeci, sportowcy, fotografowie.

To pierwszy w Lesznie festiwal, w którym sceną dla naszych twórców będzie ulica. Wyjdziemy bliżej ludzi, w przestrzeń miasta – zaanektujemy skwery, chodniki, deptaki, podwórka, wąskie uliczki, parki, dziedziniec nieczynnej fabryki. Wszystko to w ścisłym centrum, w ramach rewitalizacji Leszna.

Uliczny bruk zapewnia wyjątkowość każdego występu i jest nieporównywalny do żadnej, innej sceny, to miejsce, w którym artysta może podzielić się pasją bliżej niż zwykle. Chcemy stworzyć klimat, jakiego na ulicach naszego miasta jeszcze nie było.

W trakcie czterech, naszpikowanych atrakcjami dni, wspólnie z mieszkańcami będziemy współtworzyć sztukę i jej doświadczać. Pomalujemy bramy czy bruk, stworzymy największy plener malarski, wspólnie zatańczymy na deptaku, zrobimy makramy czy las w słoiku, namalujemy w rytm muzyki, doświadczymy widowiska na wodzie, zaśpiewamy z ponad dziesięcioma formacjami muzycznymi. Przewidzieliśmy mnóstwo atrakcji dla dzieciaków i ich rodziców, ale dużą część programu festiwalowego kierujemy do osób młodych.

W trakcie festiwalu pojawią się artyści z Polski, jak np. Teatr Snów – klasyk polskiego teatru ulicznego, jednak trzonem będą Leszczyniacy – młodzi, uzdolnieni, wrażliwi, pełni pasji. Zdziwicie się czasem zapewne, że takie skarby mamy w Lesznie.

Najlepsi artyści uliczni są mistrzami w swoim rzemiośle. Spędzili niezliczone godziny doskonaląc swój styl i techniki są oddani swojej marce, nie nudząc się pracują codziennie nad swoimi największymi dziełami. Ten rodzaj poświęcenia się do perfekcji jest zaraźliwy i jest to jeden z powodów dla których warto z nimi być.

LUFA opanuje m.in. ulicę Słowiańską, Ulicę Wolności i Bracką, ul. Wąską, ul. Leszczyńskich, ul. Dąbrowskiego czy Park Kościuszki.

Bądźcie na bieżąco – śledźcie nasz fanpage na Facebooku i Instagramie @lufafestiwal

PROGRAM FESTIWALU

ARTYŚCI

YELLOW SNOW

PRINTEMPO

HUBERT SZCZĘSNY

PAULINA KAMIŃSKA

THE BULLSEYES

WOJCIECH EJSMONDT

PROJEKT MANIA

WATER CONCEPT

64 floow

hot lips

wakacyjny squad

filip wieczorek

ARKADIUSZ KACZMAREK

TEATR POMPON

Teatr tandem

teatr snów

MCP ALTERNATYWA

Jagoda data-roszak

STREETNOTE

Koordynatorzy LUFY

EMILIA KLUCZYŃSKA

To będzie dobry dzień: kawa, dobra nuta i działam. Planuję dzień dla siebie i innych. Trzymam balans, podróżuję, gotuję, piekę z pasji i miłości do ludzi. Do niedawna wieczny student. Czuła na piękno wewnętrzne, stąd gadulstwo i analiza ogółu. Kończę dzień uśmiechem.

FILIP WIECZOREK

Zakochany w Barcelonie, zamieszkały w Lesznie. Pasjonat życia. Prowadzi z Bratem własną firmę (aleho.pl). Kocha grać na pianinie i gitarze oraz wyrażać to co czuje poprzez śpiew. Wytrwałości i zaangażowania w spawy społeczne nauczył go sport i deskorolka, którą uprawia od 20 lat współtworząc między innymi Skateplaze Leszno.

JAGODA DATA-ROSZAK

Daję radę: wypijam kawę, ogarniam dzieci, pracuje gadając, gadam pracując, wypijam kolejną kawę, patrzę w chmury, wszędzie chodzę, czytam, słucham, rozwijam się, kończę dzień buziakiem męża, dzieciaków i kawy

ARKADIUSZ KACZMAREK

Wieczny optymista nie dość, że szklanka jest w połowie pełna to przecież mamy jeszcze szklankę. Artysta z powołania, wielozadaniowiec, niemożliwe nie istnieje, urodzony z mikrofonem, muzyk na co dzień, zaangażowany od dziecka w miejskiej orkiestrze. Zakochany w Lesznie.

DAWID JÓZEFOWIAK

Wstaję, wrzucam mięso, puszczam dym. Załatwiam, pilnuje, kombinuje. Majsterkuję, rozmawiam, popijam, nie przeginam.

Martyna włudarczyk

Ogarniam – wiecznie coś ogarniam… jedno dziecko, drugie dziecko, trzecie dziecko, męża… Ogarniam pracę… Potem ogarniam dom… Wszystko to robię, bo kocham i chcę. Cały czas chcę chcieć. Wiecznie w pędzie, wiecznie gdzieś…  w świat!

JAKUB GOŁEMBSKI

Mieszkam w Lesznie. Czasem pomagam, czasem sam potrzebuję wsparcia. Lubię wyzwania ponad siły, bo tych czasem mi brak. Czasem jest tak, że celu nie da się osiągnąć, ale warto go mieć, starać się i walczyć codziennie o lepsze czasy.

WOJCIECH EJSMONDT

Chodzę chodzę chodzę. śpię śpię śpię. maluję maluję maluję.

Ann Goovaerts-Napiecek

Belgijka, która pokochała Polskę (no dobra, Polaka), energiczna, uśmiechnięta, wiecznie coś gdzieś remontuje, rozważna i romantyczna, pożeraczka kryminałów i czekolady, bawi się gliną, uwielbia muzykę i wyzwania.

BEATA NAWROCKA

Wstaję, zachwycam się widokiem za oknem. Mogę wszystko więc ruszam do pracy walczyć ze stereotypem urzędnika. Za dużo się śmieję, bo nie wiem że nie wypada. Cieszę się każdą chwilą w domu, w pracy, wszędzie. Lubię ludzi, ich różnorodność i energię.

Kasia Plewka-Chyżyńska

Wstaję, panikuję, rozwiązuję, panikuję, że mogłam coś rozwiązać źle, sprawdzam, panikuję, rozwiązuję, przy okazji rewitalizuję. Kładę się.

HUBERT SZCZĘSNY

Gram na gitarze, śpiewam, komponuję, koncertuję, podróżuję, czytam. Lubię przyjemnie spędzać czas z fajnymi ludźmi. Stawiam na jakość. 

PIOTR CIENKI

Pracownik Miejskiego Biura Wystaw Artystycznych w Lesznie. Absolwent Wyższej Szkoły Sztuki Stosowanej w Poznaniu, Dyplom w Pracowni Technik Ściennych. Tworzy prace z pogranicza land-artu, upcyclingu. Realizuje plenerowe działania i instalacje dźwiękowe. Chętnie Projektuje, inspiruje i współpracuje.

#lufafestiwal

[insta-gallery id="1"]

Leszno, Wielkopolska

rewitalizacja@leszno.pl

65 529 46 35

@lufafestiwal

/LUFA-Festiwal

Logotypy unijne 2018_po