fbpx

KONCERT NA ŚCIANIE

Koncert na ścianie LUFA Festiwal 2022
DATA:

01.09.2022

GODZINA:

21:00

MIEJSCE

Rynek w Lesznie

Koncert na Ścianie to niezwykłe show, którego sceną staje się ściana budynku.
Koncert na Ścianie jest jedynym tego typu projektem na świecie. To wręcz przedsięwzięcie z gatunku wydarzeń niewiarygodnych.
Muzycy pod kierunkiem Ryszarda Bazarnika grają wbrew prawu grawitacji, stojąc na pionowej scenie!!!

Dorobek Koncertu na Ścianie to ponad 250 koncertów w Polsce, Niemczech, Rumunii, w poszczególnych Emiratach Arabskich. Sceną dla koncertu stało się wiele cennych(kilkanaście obiektów wliczonych do Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO) budynków.

Największe wydarzenia to m. in. udział Koncertu na Ścianie(8 koncertów) w głównych obchodach 35-lecia niepodległości Emiratów Arabskich w Abu Dhabi, wykonanie 82 Koncertów na Ścianie jako główna atrakcja 2 największych festiwali na Środkowym Wschodzie i rejonie Zatoki Perskiej- Global Village Festivali Dubai Shopping Festival, White Nights Festival w Bukareszcie, Koncert w Wuppertal(wpisany do UNESCO budynek ZOO), Festiwal Off-Opole, dwukrotny koncert na Ratuszu Gdańskim-wpisany do UNESCO), koncert na 400-lecie najstarszej apteki w Polsce(Zamość), koncert na ścianach znanych zabytkowych gotyckich, renesansowych i barokowych budynków w Polsce i za granicą

Ryszard Bazarnik (twórca Koncertu na Ścianie) życiorys artystyczny:
Jest twórcą nowej kategorii i zdobywcą 2 rekordów wpisanych do Światowej Księgi Rekordów Guinness’a. Kocha tworzyć i wymyślać rzeczy na pozór niewykonalne, a w jego kolekcji są:

   • Koncert na Ścianie
   • Największy Bęben Świata
   • Największy Instrument recyklingowy
   • Koncerty Tysiąca Bębniarzy
   • Niezwykłych instrumentów- garnki, krzesła, ramy okienne itp., na których grywam melodie, utwory i cale wręcz koncerty na światowych festiwalach i nagrywając do telewizji w Polsce i poza Europą
   • FluoDrums- świecących bębnów będących fontannami tańczącej wody

Informacje szczegółowe: