Koncert Karoliny Czarneckiej

czarnecka

Karolina Czarnecka – W 2014 roku artystka wydała debiutancką solową EP-kę „Córka”, na której znalazły się – obok przeboju z PPA – piosenki „Zjawa” czy „Demakijaż” z gościnnym udziałem L.U.C. Wiosną 2018 r. miał swoją premierę album „Solarium 2.0” – promowany singlami „Anaruk” i „Mój pokój” – będący swoistą kontynuacją opowieści rozpoczętej na pierwszym krążku. Płytę promowała trasa koncertowa „Solarium 2.0 18/19”. Artystka zagrała również znakomicie przyjęte koncerty na Pol’and’Rock Festival 2019 oraz na Scenie Ż Męskiego Grania w Krakowie.

Jesienią 2019 r. ukazała się płyta „Cud”, którą zapowiadały single „Módl się za nami” i „Trzydzieści”. Karolina mówi o „Cudzie”: Jest rapowo i folkowo. Konserwatywne wartości i magię Podlasia zderzam z liberalną bańką, którą współtworzy Warszawa, miasto w którym żyję. Zderzam Wschód z Zachodem, sacrum z profanum, folk z rapem i nieustannie szukam świeckiej duchowości.

W maju 2020 r. artystka wysłała pocztówkę-klip z Wyspy Kwarantanna do piosenki „Polska musi uwierzyć w miłość”, a latem poszła na „Pielgrzymkę”, w której gościnnie towarzyszył jej Sarius. W czerwcu 2021 r. ukazał się ostatni singiel z płyty „Cud” – „Córy”. Premiera piosenki i klipu była połączona z uruchomieniem platformy dla nastolatek CÓRY, której pomysłodawczynią jest artystka.