Koncert Huberta Szczęsnego

hubert szczęsny BW

Pasja oraz wielka miłość do muzyki skłoniła go do założenia swojego pierwszego zespołu Nie strzelać do pianisty (2011), z którym odnosił wiele sukcesów na różnych festiwalach muzycznych w Polsce jak i za granicą. Charakterystyczny głos o niespotykanej barwie oraz charyzma sceniczna Huberta w powiązaniu z bardzo dobrze rozumiejącą się sekcją rytmiczną zespołu przekłada się na piękne kompozycje, które można określić terminem z gatunku muzyki World Music.
Repertuar to w większości autorskie kompozycje podparte coverami w ich własnych niepowtarzalnych aranżacjach.
Podczas 8 lat aktywności artysta zagrał solowo oraz z zespołem ok. 800 koncertów w Polsce jak i za granicą (kluby, plenery), gdzie m.in supportował takie gwiazdy polskiej sceny jak Bajm, LemOn, Feel, Anię Dąbrowską czy Andrzeja Krzywego z zespołem De Mono. Występował na dużych scenach największych festiwali w Polsce takich jak: Suwałki Blues Festiwal, Gdynia Blues Festiwal, Rawa Blues w Katowicach, Jimiway Festiwal czy Olsztyńskie Noce Bluesowe.
Artysta ma za sobą dwie europejskie trasy koncertowe (Niemcy, Holandia, Francja, Włochy, Czechy) oraz wyjazd za ocean, gdzie reprezentował Polskę na festiwalu International Blues Challenge w Memphis, Tennessee USA.