fbpx

CZWARTEK - 05/09/2019

15:00 I MuralujeMY Dąbrowskiego I Wojciech Ejsmondt I ul. Dąbrowskiego

Masz swój ulubiony mural w Lesznie?  A może chciałbyś wziąć udział w tworzeniu kolejnego? Dlaczego nie!  Przy tworzeniu muralu będziesz miał/ła okazję współpracować ze znanym w Lesznie i Polsce artystą –  Wojciechem Ejsmondtem, który stworzył unikatowe murale w Lesznie, złożone z kropek, kresek czy kwadratów przedstawiające m.in.  Grochowiaka, Romana Maciejewskiego czy Alfreda Smoczyka. Będzie on czuwał nad całym procesem twórczym i przebiegiem malowania ! Nie bój się że umiesz zbyt mało! Umiesz wystarczająco, żeby razem z innymi mieć swój mural w Lesznie!

Ilość miejsc ograniczona: 20 osób

Obowiązują zapisy (poprzez wiadomość prywatną lub telefon dotępny na fanpagu @lufafestiwal)

Wspólnie stwórzmy mural na ul. Dąbrowskiego!

16:30 I Plener malarski -„Zostaw po sobie ślad na wielkim płótnie – Wspólne malowanie wieloczęściowego obrazu”  I Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych I ul. Leszczyńskich (od Rynku do Małej Kościelnej)

Od godz 16.30 w czwartek przechodząc przez ul. Leszczyńskich każdy z Was będzie mógł na wspólnym płótnie dołożyć swój ślad, by stworzyć wspólne dzieło. Przyjdźcie z dziećmi , rodzicami , zabawmy się wspólnie. Jeśli twój pies potrafi malować – musi być koniecznie! Nie martw się brakiem umiejętności, pędzel morze chwycić nawet dwulatek. Efekt będzie proporcjonalny do radości jaką w to włożysz. Chcemy by był to nasz wspólny projekt. Gdy już skończymy nasze inwencje twórcze, wystawimy to wspólne dzieło na pokaz a potem podzielimy na części, Tak powstałe obrazy wystawimy na sprzedaż, a wpływy z nich przeznaczymy na szczytny cel.

17:00 I Uliczne spotkanie z poezją I leszczyńscy poeci I ul. Leszczyńskich (od Rynku do Małej Kościelnej)

Zapraszamy na literacki spacer po Lesznie, w który zabiorą Was rodzimi pisarze, poeci. W czwartek o godzinie 17:00 spotkacie ich na ulicy Leszczyńskich, gdzie zaproszą Was do wspólnego stołu, do rozmów przy kawie, a to wszystko w towarzystwie pleneru malarskiego i pięknej starówki.

17:00 I Koncert I Paulina Kamińska / Hubert Szczęsny / Filip Wieczorek I Deptak (róg ulicy Słowiańskiej i Grodzkiej)

Niezwykle nastrojowy koncert grającej na ukulele Pauliny Kamińskiej, której towarzyszyć będą Hubert Szczęsny i Filip Wieczorek

18:30 I Koncert I Projekt Mania I Deptak (róg ulicy Słowiańskiej i Grodzkiej)

Podczas koncertu duet w składzie Anna Dobrzycka (vocal) i Maciej Knop (guitar) zaprezentuje autorskie piosenki w akustycznym i niezapomnianym klimacie.

20:00 I Koncert I Hubert Szczęsny Orchesta I Deptak (róg ulicy Słowiańskiej i Grodzkiej)

Koncert artysty Huberta Szczęsnego z utworzoną przez niego formacją w składzie: Szymon Szopiński – dr., Marcin Ruszkiewicz – bas, Maciej Knop – guit, Mateusz Walczak – piano, Viktor Kuznietzow – skrzypce.